Krajská medaile

Historie a způsob zřízení

Krajská medaile „Za rozvoj skautingu na Zlínsku“ byla zřízena 3. října 2002 usnesením rady Zlínského kraje, jako výraz ocenění obětavé a aktivní služby skautskému hnutí ve Zlínském kraji a je společná pro všechny kmeny Junáka. Novelizována v roce 2007, v roce 2014 a v roce 2021.

Udělení

• Uděluje se osobám starším 18 let.
  • Za vysoce aktivní služby společným zájmům a potřebám Zlínského kraje, za dlouhodobou nebo významnou podporu skautů a skautek ve Zlínském kraji, či osobní účast a zásluhy na pořádání, vedení krajských aktivit většího rozsahu a významu. Za příkladnou reprezentaci a jiné významné činy a zásluhy.

Instanční postup

Předkladatel: každý dospělý člen Junáka prostřednictvím ZOJ, VOJ
Schvalovatel: Krajská rada Junáka
Udělovatel: předseda KRJ.
Datum udělování: při významných akcích a příležitostech kraje a životním jubileu navrhovaného.

Stupně

I. Stupeň
  • bronzový
  • počet nositelů neomezen
II. Stupeň
  • stříbrný
  • počet nositelů neomezen
III.Stupeň
  • zlatý
  • počet nositelů omezen na 50 žijících

Nositelé

Věnovali jsme nemálo času sjednocení seznamu nositelů – ať již starý web, emaily, zápisy, SkautIS. Každopádně i tak má současný list nositelů určité trhliny a budeme rádi za jakoukoliv informaci (ať už oprava jmen, doplnění jmen, doplnění čísel certifikátů, datum udělení, informaci o úmrtí nositele atp.).
Neváhejte napsat na: krjzlin@skaut.cz